مرکز آموزش علمی کاربردی شرکت استیل آذین
» » شهید سروان جواد مرادی دانشجوی فارغ التحصیل سانحه غم انگیز سقوط هواپیمای بوئینگ 707 ترابری نیروی هوایی ارتش

شهید سروان جواد مرادی دانشجوی فارغ التحصیل سانحه غم انگیز سقوط هواپیمای بوئینگ 707 ترابری نیروی هوایی ارتش

تاریخ : 1397.10.27
نویسنده : vahedi
نظرات : 0
بازدیدها : 544
  • 0

 

سانحه غم انگیز سقوط هواپیمای بوئینگ 707 ترابری نیروی هوایی ارتش که منجر به جان باختن جمعی از کارکنان و افسران غیور و خدوم آن نیرو گردید، دل‌های همگان را مملو از غم و اندوه کرد.
شهید سروان جواد مرادی از از فارغ التحصیلان متعهد و متدین و بااخلاق این دانشگاه، غیورمردی مجاهد بودکه در صحنه‌های پرشکوه  نیرو‌های مسلح در ایجاد امنیت برای کشور و یاری بخشی به مردم با نیت صادقانه و عمل آگاهانه در این طریق مبارک و نیل به قرب الی الله بود، سرانجام با عروج شهادت‌گونه ا‌ش قرین پاداش خداوندی گ گردید.


 
با دلی اندوهگین، این مصیبت بزرگ را به ملت شریف و قدرشناس ایران، خانواده معظم و داغ‌دار جان‌باختگان و آحاد همرزمان آن عزیزان در ارتش جمهوری اسلامی تسلیت عرض کرده و از درگاه قادر متعال برای عروج‌یافتگان رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان معزز صبر و اجر و سکینه قلبی مسألت می‌کنم.


پیام تسلیت فرماندهان نظامی به مناسبت سقوط بوئینگ 707

جمعی از شخصیت ها و فرماندهان نظامی با صدور پیام های جداگانه ای، سانحه سقوط هواپیمای بوئینگ 707 و جان باختن جمعی از کارکنان نیروی هوایی ارتش را تسلیت گفتند.هواپیمای بوئینگ 707 ارتش جمهوری اسلامی ایران که بر اساس اعلام روابط عمومی ارتش به منظور واردات گوشت گرم گوسفند به بیشکک پایتخت قرقیزستان سفر کرده بود، صبح دوشنبه در زمان بازگشت دچار سانحه شد و در فرودگاه فتح استان البرز سقوط کرد.
در این حادثه 15 نفر از سرنشینان این هواپیما در دم جان خود را از دست دادند که 13 نفر از آنان پرسنل نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی بودند.
رییس ستادکل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی با صدور پیام تسلیتی گفت: سانحه غم‌انگیز سقوط هواپیمای بوئینگ 707 ترابری ارتش جمهوری اسلامی ایران که منجر به جان باختن تعدادی از افسران و کارکنان غیور و دلاورمرد نیروی هوایی آجا گردید، موجب تاثر و تالم فراوان شد.
سردار سرلشگر محمدباقری افزود: دلاورمردان نستوه و رشیدی که با ایمان والا، عزم راسخ و قلب‌هایی آکنده از عشق به میهن اسلامی و مردم عزیز ایران، همواره پیشتاز عرصه‌های خطر و خدمت بودند و در زمره مجاهدان فی سبیل‌الله نام، یاد و سیره الهام‌بخش خود را در تاریخ دفاع مقدس و مقاومت 40 ساله ضد استکباری این سرزمین ثبت و با پروازی آسمانی، در جوار الهی مأوا گرفتند.
وی عنوان کرد: با دلی اندوهگین، این مصیبت بزرگ را به ملت شریف و قدرشناس ایران، خانواده معظم و داغ‌دار جان‌باختگان و آحاد همرزمان آن عزیزان در ارتش جمهوری اسلامی تسلیت عرض کرده و از درگاه قادر متعال برای عروج‌یافتگان رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان معزز صبر و اجر و سکینه قلبی مسألت می‌کنم.

شهیدان هواپیمای 707 مهر تاییدی بر فداکاری ارتشیان هستند.
رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش در این رابطه با صدور پیامی اظهارداشت: شهادت، اوج تعالی انسان است. برترین کامیابی، بزرگترین پیروزی، والاترین مقام، بالاترین امتیاز، عظیم‏ترین فوز، رفیع‏ترین مرتبت و عالی‏ترین رتبت و گرانمایه‏ترین درجه، از آن شهدایی است که در راه کمک و همیاری به هم میهنان و هم نوعان خود جان پاکشان را در طبق اخلاص قرار دادند.
امیر دریادار حبیب الله سیاری ادامه داد: دیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران، مردان آسمانی را از دست داد که برای شهادت لحظه شماری می‌کردند و برای دفاع از ایران اسلامی منتظر اشارت بودند.
وی گفت: این غیور مردان بار دیگر برای ملت ایران در حین انجام ماموریت مقدس مردم یاری و خدمت به مردم شریف و عزیز ایران سربلند اسلامی چه سبک بال پرواز کردند.
معاون هماهنگ کننده ارتش تاکید کرد: شهادت جمعی از کارکنان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در سانحه سقوط هواپیمای باربری 707 مُهر تأییدی برای جانثاری، اخلاص و فداکاری آنان برای مردم انقلابی و ولایتمدار ایران اسلامی است.
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا با صدور پیامی در این رابطه گفت: شهادت هنر مردان خدا است.شهادت این دلیر مردان خاطره ماندگار دیگری از رشادت ها و فداکاری های فرزندان این مرز و بوم است.
امیر سرتیپ علیرضا صباحی فرد افزود: وقوع سانحه هواپیمای بویینگ 707 نیروی هوایی الهی ارتش جمهوری اسلامی ایران را به محضر حضرت ولیعصر (عج)، فرماندهی معظم کل قوا (مدظله العالی) ، فرماندهان و پرسنل نیروی هوایی الهی، خانواده های معظم این شهدا تبریک و تسلیت عرض می کنم و از خداوند متعال برای این شهدا گرانقدر آمرزش و غفران الهی و برای بازماندگان اجر جمیل و صبر جزیل مسئلت دارم.

حادثه بوئینگ 707 دل همگان را مملو از غم کرد.
ف
رمانده نیروی هوافضای سپاه نیز این حادثه را تسلیت گفت و عنوان کرد: سانحه غم انگیز سقوط هواپیمای بوئینگ 707 ترابری نیروی هوایی ارتش که منجر به جان باختن جمعی از کارکنان و افسران غیور و خدوم آن نیرو گردید، دل‌های همگان را مملو از غم و اندوه کرد.
سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی‌زاده افزود: غیورمردان مجاهد و تلاش‌گری که عرصه‌های هشت سال دفاع مقدس و صحنه‌های پرشکوه نقش‌آفرینی نیرو‌های مسلح در ایجاد امنیت برای کشور و یاری بخشی به مردم، گواه نیت صادقانه و عمل آگاهانه آنان در این طریق مبارک و نیل به قرب الی الله بود و سرانجام با عروج شهادت‌گونه‌شان قرین پاداش خداوندی گردیدند.


پیام تسلیت فرمانده کل سپاه
فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز با صدور پیامی خطاب به فرمانده کل ارتش گفت: خبر ناگوار سانحه هوایی و جان باختن جمعی از نیروهای خدوم و فداکار ارتش جمهوری اسلامی موجب تاثر و تالم خاطر فراوان همگان به ویژه برادران شما در سپاه پاسداران شد.
سردار سرلشکر محمدعلی جعفری در این پیام افزود: اینجانب عروج این عزیزان که در این حادثه تلخ و در حین ماموریت مردمیاری آسمانی شدند به جنابعالی، خانواده محترم آنان و همه دلاور مردان ارتش جمهوری اسلامی تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال برای آنان علو درجات و همنشینی با شهدا و صلحا و برای بازماندگان و بستگان سوگوار عزت و پاداش صابرین مسئلت می کنم.

پیام تسلیت دبیر شورای نگهبان
دبیر شورای نگهبان نیز با صدور پیامی شهادت جمعی از پرسنل خدوم نیروی هوایی ارتش را تسلیت گفت.
در این پیام آمده است: وقوع حادثه تاسف‌بار سقوط هواپیمای بوئینگ 707 ارتش جمهوری اسلامی ایران که منجر به شهادت جمعی از کارکنان زحمتکش و خدوم نیروی هوایی ارتش شد؛ موجب تاثر و تالم خاطر اینجانب شد.
این پیام می افزاید: شهادت این عزیزان را به محضر مقام معظم رهبری، خانواده‌های داغدار، ارتش جمهوری اسلامی و مردم ایران تسلیت می‌گویم و از خداوند متعال برای شهدای این حادثه ناگوار، علو درجات و برای بازماندگان، صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت دارم.


#شهید_جواد_مرادیدسته بندی :  اخبار

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا